• Generała Leopolda Okulickiego 58/70, 26-600 Radom, Polska
48601770997
stomatologia@radziszewska.pl
Zarezerwuj Wizytę

Wojciech Kołosowski

Lekarz stomatolog Wojciech Kołosowski – ekspert w dziedzinie implantologii i implantoprotetyki, chirurgii jamy ustnej oraz chirurgii plastycznej i mikrochirurgii przyzębia.
Specjalizuje się w najtrudniejszych przypadkach klinicznych, w których początkowo implantacja jest niemożliwa.
W codziennej praktyce zajmuje się implantologią, autotransplantacją oraz osteodystrakcją kości, przedimplantologiczną regeneracją wyrostka zębodołowego, a także chirurgią plastyczną oraz mikrochirurgią tkanek miękkich w zakresie jamy ustnej w celu przywrócenia optymalnych warunków anatomicznych wokół zębów własnych, a także umożliwiającą wszczepienie implantów zębowych.
Do zakresu codziennych zabiegów, które wykonuje należą także chirurgia przedprotetyczna, chirurgia endodontyczna oraz chirurgia przedortodontyczna.
Projektuje i wykonuje najnowocześniejsze technologicznie, wysokoestetyczne rekonstrukcje protetyczne i implantoprotetyczne w celu przywrócenia estetyki i funkcji utraconych zębów.
Absolwent szkoleń w New York University College of Dentistry w dziedzinie implantologii.
Uczestnik licznych szkoleń w dziedzinie implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej w Polsce, Szwecji, Niemczech, Hiszpanii, USA oraz we Włoszech.
Od 2002 do 2012 pracował w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademii Medycznej we Wrocławiu (Obecnie Uniwersytet Medyczny).
Działalność dydaktyczno-naukową prowadził w Katedrze i Zakładzie Anataomii Prawidłowej Akademii Medycznej we Wrocławiu w latach 2003-2009.(Obecnie Uniwersytet Medyczny)
Za wkład w rozwój implantologii polskiej nagrodzony w 2013 roku statuetką „Krzyształowego Tytana”, który jest symbolem najwyższej jakości w implantologii stomatologicznej, certyfikowanej przez Dentsply IH.
Autor i współautor publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych.
Członek polskich towarzystw naukowych takich jak:Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii StomatologicznejPolskie Stowarzyszenie ImplantologicznePolskie Towarzystwo Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej